Деревовидні півонії

18.06.2020

Деревовидні півонії

Деревовидні півонії

Півонії - це унікальні рослини, які чудові як в своєму первозданному, природному вигляді, так і на акуратних клумбах. Проте, далеко не завжди початківець садівник справляється з вирощуванням таких квітів, як півонії. Особливо, якщо ми говоримо про, в міру претензійних, деревовидних сортах рослини. Проблеми криються в недостатньому теоретичному багажі. Відсутність елементарних знань часто заважає в догляді за квітками, саме тому кожному нашому читачеві слід дізнатися, як вирощувати деревовидні півонії. Так ви уникнете маси неприємностей, варто лише прочитати наш матеріал, в якому ми зібрали все, що слід знати про догляд за півоніями. Отже, приступимо.

Опис деревовидної півонії

Зовнішні риси та вимоги.

Складно знайти підходящі слова, які в повній мірі розкриють красу деревовидних півоній. Але ми спробуємо. В очі відразу кидаються яскраві бутони, частіше пастельних тонів. Витончене забарвлення з легким градієнтом примудряється поєднувати в собі безліч відтінків. Елегантні переливи тільки доповнюють картину. Варто відзначити, що деревовидний піон не просто так заслужив свою назву. Це великий, благородний кущ, який виглядає цілісно і переконливо. Суцвіття сусідять з багатою зеленню, листочки також працюють над створенням унікальної зовнішності півоній.

Однак за свою красу півонія вимагає досить багато. Проте, примхливою рослину назвати не можна. Примхи квітки, головним чином складаються в правильному освітленні і правильному грунті, ви зможете насолоджуватися витонченою зовнішністю рослини на постійній основі. Свій непростий характер півонії показують в основному на етапі посадки, який слід додатково обговорити. Цим ми і займемося в наступному розділі.

Фото деревовидної півонії

Починаємо вирощування півонії.

Успіх прийдешніх робіт залежить від того, яку розсаду піонів ви придбали. У квіткових магазинах найчастіше зустрічаються рослини з оголеними коренями або ж екземпляри, поміщені в контейнери з грунтом. Переважно покупка останніх півоній, адже вони набагато витривалішими, ніж їх незміцнілі побратими. Зверніть увагу на відсутність бутонів. Якщо на квітці вже сформувалися суцвіття - вам доведеться потрудитися і самостійно зрізати молоді квіти. Рослина має почати самостійний рост і зав'язати бутони на новому місці. Ось чому ми радимо купувати півонії без вирослих квітів.

Посадка часто починається з весни, коли місцевий клімат задовольняє запити теплолюбного півонії. Спершу слід викопати ямки. Поглиблення проробляються на ділянці завчасно, приблизно за 2 тижні до планованої посадки. Копайте впевнено, ями повинні бути близько 40 сантиметрів в діаметрі і не менше 50 сантиметрів в глибину. Дно вистилається дренажним шаром, товщиною в 10 сантиметрів. Врахуйте, що вже розвинена коренева система півоній почне активно освоювати нові володіння. Корінню потрібен простір, тому між кущами слід залишати відстань в 1 метр.

Після цього доведеться зайнятися не найприємнішою роботою з грунтом. Такі інгредієнти як торф, компост, перегній і пісок з кістяний борошном, слід змішати в рівних пропорціях, щоб отримати приблизно 300 грам складу. Коли все готово, висипаємо приблизно половину землі в ямку, потім поміщаємо в неї півонію і заповнюємо простір, що залишився грунтом. Щодо трамбування досі ведуться гнівні суперечки, адже одні кажуть, що приминати землю навколо куща потрібно, але є і противники такої процедури. Ми рекомендуємо все-таки утрамбувати грунт, але з великою делікатністю і увагою до коріння.

Потім настає черга поливу. Не скупіться на воду, потрібно вилити близько 5 літрів на молодий кущ, щоб рослина гарантовано прижилося на ділянці. Разом з водою краще вилити трохи рідкого добрива, яке так потрібно молодим деревовидним півонії.

Як доглядати за дорослими рослинами?

Нагальне питання можна умовно розділити на кілька базових аспектів, про які - прямо зараз:

Полив особливо необхідний навесні, напередодні розпускання бутонів. В інший час незмінно, але помірно воложимо рослину теплою м'якою водою без хлору. Уже до серпня водні процедури повинні зійти на «ні». Рослині потрібен час, щоб його кора визріла і приготувалася до майбутньої зимівлі;

Сонячне світло - головний друг півоній, але тільки вранці і ввечері, коли м'які промені не обпалюють ніжні пелюстки рослини. У полуденну спеку настійно рекомендується накривати кущ, щоб квіти перебували в півтіні, прибирати ж накидку потрібно тільки до заходу. Все дуже просто: перед тим як піти на роботу накриваємо, а по приходу відкриваємо квітку;

Добрива вносяться кожні 12 днів, починаючи з квітня. Припиняємо підгодівлю тільки через 12 днів після закінчення цвітіння. Можна обійтися як золою з кістковим борошном, так і спеціальними мінеральними сполуками, що поєднують в собі фосфор і калій. Будьте уважні, тоді збудуєте правильний біоритм рослини;

Пересадка знадобиться не скоро. Півонії, в сенсі освоєння грунту - власники, і вкрай неохоче переїжджають на нові землі, проте, транспортування може знадобитися, якщо ви відчуваєте, що квітки банально нікуди рости. В такому випадку рясно укорочуємо пагони, позбавляючись від старих елементів, і лише потім переносимо кущ в більш відповідне місце;

Догляд приблизно однаковий як для дорослих квіток, так і для молодих рослин. Варто лише дізнатися, як правильно вирощувати юні півонії. Давайте розбиратися.

Розмножуємо півонії.

Ми не сумніваємося в тому, що вам настільки сподобається вирощування півоній, що ви неодмінно захочете обзавестися ще кількома рослинами. І для цього зовсім необов'язково знову витрачатися, адже якісна розсада вже у вас в руках. Виростити нову квітку можна, маючи в своєму розпорядженні навіть одну дорослу півонію, оскільки для цього потрібно зовсім небагато. Викопайте кущ, так як ваша мета - це коріння рослини. Доведеться розділити дорослу квітку на кілька частин, кожну з яких потім буде потрібно висадити в окремі лунки. Так звані «посадочні одиниці» повинні містити близько 3-5 почок і хоча б пару м'ясистих коренів. Відверто слабкі ділянки кореневої системи сміливо видаляємо, потрібно залишити лише потужні корені. Потім все повторюється, в точності як ми і описали вище. Злегка трамбуємо землю, переходимо до догляду за квіткою. Нічого складного.

Це той максимум, який потрібно, для самостійного вирощування і розмноження півоній. Тепер, коли ми вирішили настільки фундаментальні проблеми, прийшла пора відповісти на головне питання - що робити, якщо друга половинка любить півонії, а самостійно вирощувати рослину занадто довго і клопітно? Звичайно ж, варто просто звернутися в наш магазин. У нас тільки свіжі квіти, які дбайливо збираються в найкрасивіші букети. Ці та багато інших чудових подарунків для будь-якого випадку ви також знайдете в нашому багатому асортименті. Вибирайте і замовляйте, бажаємо миру!

Рекомендації