Чайна троянда

30.06.2020

Чайна троянда

Опис сорту Чайної троянди


Етимологія та базові поняття.

Почнемо з розбору назви рослини. Дійсно, яке відношення троянда має до чаю? Насправді, все просто. Батьківщиною цієї квітки, так само як і відомого напою, є Китай. І з незрозумілих причин традиційні китайські троянди дійсно мають запах, схожий на аромат з кращих чайних плантацій. Причини такого ботанічного феномена до кінця не відомі, проте, для зручності китайські троянди дійсно називають чайними. Деякі, особливо завзяті шанувальники рослини, намагаються готувати напій з пелюстками квітки, але це вже особиста справа кожного. На наш погляд, троянди набагато красивіші в букетах, ніж в чашках. І одного разу глянувши на квітучу чайну троянду, ви переконаєтеся в тому, що цю рослину слід оберігати, любити, а не вживати в їжу.

Фото Чайної троянди

Досить масивний кущ щільно усіяний яскравими, ніжно-рожевими бутонами, що складаються з десятків елегантних пелюсток. Проте, краса зосереджена не тільки в квітках. Листя рослини також заслуговують на увагу. Овальні пластини глибокого зеленого відтінку відмінно підкреслюють витонченість бутонів. Відзначимо, що класичний сорт китайської троянди має саме рожеві квітки, інші відтінки вважаються похідними і не так затребувані у наших селекціонерів.

Однак вирішувати тільки вам, вибирайте цікаві забарвлення і беріться за вирощування.

Але врахуйте, що чайні троянди класифікуються ще й за розмірами. Окремі різновиди приосадкуваті, не вище 50-70 сантиметрів, в той час як інші кущі запросто досягають 2 і більше метрів у висоту. Це той максимум, який необхідно знати про красу чайної троянди до початку посадки. Решта візуальних властивостей кожен бажаючий розкриє самостійно. А ми переходимо до безпосереднього догляду за рослиною.

чайна троянда фото

Як відбувається посадка?

Приготуйтеся до примх від молодої квітки. В процесі освоєння нових земель рослина стає дійсно вибагливою, вимагає багато уваги і різко негативно відгукується навіть на найменші негаразди. Рекомендуємо вибрати добре освітлену, спокійну і захищену від вітру ділянку. Грунт в ідеалі повинен бути слабкокислим, досить рихлим. Не виключено, що грунт доведеться підготувати. Дізнатися рівень кислотності дуже просто за допомогою спеціальних тестерів, а боротися з застоєм грунту можна, застосовуючи нехитрі інструменти, на зразок сапи і лопати. Коли все готово - викопуємо ямку середньої глибини і беремо рослину. Але не поспішайте садовити квітку, спершу необхідно помістити троянду в воду. Ми залишаємо рослину корінням в рідині буквально на 2,5 години, після чого витягаємо квітку і тільки потім спокійно розміщуємо її в землі. Робиться це для того, щоб коріння «прокинулися» і наситилися достатньою кількістю води, що необхідно перед посадкою. Після наповнюємо ямку грунтом, трамбуємо грунт і чекаємо результатів посадки. Рослина швидко дасть знати, вдале місце ви вибрали, так що стежте за зовнішнім станом чайної троянди.

А поки чекаєте перших сигналів, ми рекомендуємо заздалегідь підготуватися до зимівлі. Хочете ви того чи ні, але взимку пориви вітру мають місце, так що ви повинні приготуватися самі і приготувати свою рослину. Оптимальним рішенням стануть лунки для кілочків, за допомогою яких можна підв'язати кущик і захистити його від надлому під власною вагою. Тепер розберемо більш насущні вимоги чайної троянди, які необхідно задовольняти цілий рік.

Як доглядати за рослиною?

Велике значення надається добривам, так що з них і почнемо:

Вибираємо підгодівлі. Практично відразу після посадки краще встелити землю або залити в грунт трохи азотного складу. Потім, з часом, необхідні калійні сполуки. Після, в періоди активного росту, формування бутонів і безпосереднього цвітіння, знадобиться чергування органічних і мінеральних добрив;

Проводимо водні процедури. Середня інтенсивність зволожень передбачає полив кожні 10-12 днів. Важливо зловити той самий баланс, коли грунт і не засох, і не походить на болото. Не хвилюйтеся, методом проб і помилок ви обов'язково підберете ідеальний графік водних процедур. Так що експериментуйте, проте не забувайте мульчувати землю відразу після поливу. Волога надійде разом з киснем, що особливо корисно для квітки;

Обрізаємо кущик. Фундаментальна процедура дозволить вам насолоджуватися декоративною і акуратною рослиною. Звичайно, і без побічного догляду квітка зможе розвинутися, але тільки в хаотичний і безладний кущ. Десятки висохлих, підгнилих пагонів необхідно видаляти, щоб рослина змогла направити сили в потрібне русло - в розвиток бутонів;

Отже, тепер ви знаєте, чому чайні троянди є такими і як за ними доглядати. Дослухайтесь рекомендацій, дивіться на реакцію рослини і насолоджуйтеся квітучим кущем. Проте, якщо немає можливості зайнятися самостійним вирощуванням чайних троянд, а друга половинка хоче красивий букет зі свіжих квіток - зверніться до нас. У нашому асортименті Віафлор представлені кращі квіткові композиції з яскравих, соковитих бутонів, які доповнюються елегантними обгортковими матеріалами. Вам залишиться лише вибрати конкретний подарунок, замовити безпрограшний подарунок і переконатися, що доставка квітів Харків - це просто. Все інше ми беремо на себе. До зустрічі!

Рекомендації