Троянда сорту Пєр де Ронсар
Особливою красою відрізняється сорт плетистих крупноквіткових троянд "Pierre de Ronsard". Ця троянда є першою в серії "Романтика" і створена на честь французького поета П'єра де Ронсара. Є у неї і другорядні назви, а також робоча назва MELviolin. Всі троянди, що увійшли в цю серію, відрізняються густомахровими квітками, що нагадують троянди минулого. Їх навіть називають райськими, настільки вони гарні!
Великі, щільні бутони, до 12 см в об'ємі, в основному, кремового кольору, складаються з щільно зібраних 50 - 60 пелюсток, краї яких пофарбовані в соковиті рожеві тони, часто в рожевий колір забарвлена середина. Іноді до них додаються і інші відтінки: білі, блідо-зелені.
Троянди розкриваються поступово, довго перебуваючи в своєму незайманому стані, і картина ця просто чарівна! Прямо на наших очах квітка збільшується в об'ємі, досягаючи часом 15 см, змінює форму, забарвлення, а потім довго тримається у всій своїй красі.
Опис троянди П'єр де Ронсар
Висота куща коливається від 1,5 до 3,5 метрів, а ширина сягає двох метрів. Пагони товсті і жорсткі, дугоподібні, що дозволяє їм витися навколо різних об'єктів. Вони густо вкриті великими різьбленими листям, серед яких і розташовуються важкі густомахрові квіти, злегка нахилені під своєю вагою. Легкий, ледь вловимий аромат в поєднанні з красою і вишуканістю викликає почуття радості і захоплення, відразу в пам'яті спливають слова великого класика: "Як хороші, як ще були троянди!"
"П'єр де Ронсар" відноситься до повторно квітучих рослин. З червня по вересень включно триває період цвітіння. Найбільші бутони з'являються на початку, в першу хвилю. Саме тоді вони досягають своїх максимальних розмірів, вражають пишністю і великою кількістю. Поступово квітки зменшуються, їх стає менше, але трояндовий кущ, продовжуючи цвісти, не втрачає своєї чарівності і як і раніше прикрашає наше довкілля.
Троянди даного сорту відмінно переносять спеку і посуху, можна сказати, що така погода для них є ідеальною. Вони також справляються з морозами до мінус 20 градусів і в нашій кліматичній зоні зазвичай не потребують укриття. Але якщо морози сильні, можна акуратно укладати батоги на підстилку і накривати їх листям або ялиновим гіллям. Утеплюють їх також і в вертикальному положенні.
А ось сирий, дощовий клімат троянді не підходить.
Варто відзначити високий імунітет цих рослин, стійкість до борошнистої роси і чорної плямистості.
Фото троянди П'єр де Ронсар
- Вирощувати троянди "П'єр де Ронсар" краще на добре освітлених сонцем і прихованих від сильного вітру ділянках. Посадку слід проводити навесні, підготувавши грунт заздалегідь, приблизно за місяць. Кислотність грунту повинна бути нейтральною.
- У викопану для посадки ямку об'ємом 50-60 см вносять добрива, можна також додати компост або золу і полити лунки розчином марганцівки. Місце щеплення повинно знаходитися під землею не нижче 5 см від поверхні. В подальшому слід обов'язково видаляти дику поросль.
- Рекомендується використовувати саджанці двох або навіть трирічного віку з сильними здоровими корінням. Верхню частину саджанця після посадки слід обрізати, залишивши 15- 20 см. Завдяки цьому, рослина буде активно розвиватися. Для утворення квіткових пагонів стебла підв'язують в потрібних напрямках, що сприяє кращому цвітінню.
- Кущі висаджуються на відстані двох-трьох метрів один від одного. Їх розміщують навколо будівель, стовпів, біля стін і парканів, але не впритул, щоб коріння могли вільно розростатися на всі боки. Використовують їх і як яскравий і оригінальний елемент для оформлення клумби з обов'язковим дотриманням дистанції.
- Можна виростити цю троянду і з насіння, посіявши їх спочатку в теплиці, а також живцюванням або весняним прикопуванням відводків, які до осені віддаляються від материнського куща.
- Пишне цвітіння зазвичай відбувається після другого - третього року посадки. До цього часу підрізування полягає у видаленні сухих пагонів і відцвілих бутонів. Зате полив і підгодівля необхідні трояндам в будь-якому віці.
- Ранньою весною добре удобрити грунт гноєм або компостом. На початку вегетаційного періоду слід вносити азотні добрива, а до середини липня - мінеральні.
- Поливати слід один раз в 5 днів. Якщо літо дощове, полив скорочується або скасовується. Не можна також допускати попадання води на листя. Прополювати бур'яни і розпушувати грунт треба систематично.
- Дорослі кущі потребують обрізки, за допомогою якої проводиться їх формування. Старі пагони видаляються повністю раз в три роки, всі бічні щорічно підрізають на дві третини.
"П'єр де Ронсар" заслужено вважається найкращою декоративною трояндою з плетючих сортів. Вона отримала безліч нагород, а в 2006 році їй було присвоєно титул "Найулюбленіша троянда в світі!"