Півонія сорту Соланж
Півонія сорту Соланж
Фаворитом першого літнього місяця по праву визнана півонія. Цю квітку природа немов спеціально створила, щоб радувати жінок, викликати посмішки на їхніх обличчях. Півонії прекрасні в усіх відношеннях. Повні махрові бутони різноманітного забарвлення від ніжно-білих до соковито-малинових зачаровують своєю красою, виділяють сильний і дуже приємний аромат, який ні з чим не сплутаєш!
Півонія є символом Китаю і визнаною державною квіткою Індії. Крім того, вона здавна вважається символом удачі і щасливого шлюбу.
Селекціонери всього світу активно працюють над створенням нових форм півоній. Сьогодні існує близько 3000 сортів цієї рослини.
Опис Півонії Соланж
Нікого не залишать байдужими півонії Соланж. Це французький сорт, який ще в 1931 році переміг на конкурсі Американського товариства любителів півоній. Популярність його в наші дні анітрохи не знизилася, навіть можна сказати, що зараз вони переживають друге народження.
Півонії Соланж сміливо можна назвати гігантами. Вони виростають майже до метра у висоту, а кулясті квітки досягають значних розмірів, цілих 18 см в діаметрі! Вони розкішно виглядають на клумбі. Густомахрові бутони складаються з величезної кількості щільно набитих пелюсток. Забарвлення у квіток дуже ніжне, рожево-кремове з білосніжними відтінками.
Зацвітають дані півонії в самому кінці червня, зате цвітуть рясно і довго. На високих зелених стеблах, прикрашених овальними блискучими листям, підносяться пишні суцвіття, які граціозно розгойдуються при подиху вітру. Приємний п'янкий аромат, стійкий і сильний, зводить з розуму. Вражаюча картина!
Фото Півонії Соланж
Для квітникарів сорт Соланж цікавий не тільки своїми декоративними якостями, але і відмінним імунітетом, невибагливістю і стійкістю до засух, дощів і холоду. Йому не страшні навіть найсуворіші морози. Зручно і те, що на одному місці він може рости до двадцяти років, і лише після цього потрібні пересадки.
Є у цього сорту і один маленький недолік, який, втім, легко усувається. Великі квіти виявляються важкими для стебел, можуть поламати їх, і самі загинуть завчасно, тому кущ потребує опору. З тієї ж причини, висаджувати його потрібно в місцях, захищених від вітру. Найкраще вибирати сонячні місця або півтінь. У тіні повноцінного цвітіння не відбудеться.
Посадку півонії найкраще здійснювати навесні, в квітні-травні. Можна зробити це і в кінці літа. Грунт повинен бути родючим, пухким. Як не можна краще підійде суглинок. Не слід садити Соланж по сусідству з великими рослинами. Треба дотримуватися дистанції не менше метра, а краще розташувати його окремо, в центрі галявини або клумби з низькорослими рослинами. Добре є сусідами він з трояндами і невисокими хвойниками.
Півонія Соланж, як і всі півонії, розмножується корінням. Посадковий матеріал ділять на частини зі збереженням почок. Перед посадкою готуються ямки глибиною до 60 см, на дно яких укладають перегній, торф, пісок, золу і суперфосфат. Бульби висаджують таким чином, щоб почки не були сильно заглиблені і прикривалися шаром землі не більше 4-х - 5-ти см.
Після цього необхідні рясний полив і мульчування, яке рятує від мишей. До речі, півонія перший час потребує поливу постійно. Під кущ необхідно виливати за один раз приблизно по два відра води кілька разів на тиждень, в залежності від погодних умов. Дорослим рослинам потрібно відразу до 25 літрів. Крім того, не можна забувати про розпушування грунту і систематичне видалення бур'янів.
Слід зазначити, що насіннєве розмноження також можливо. Для цього треба зберегти зів'ялі квіти, на місці яких з'являються плоди, що дозрівають в середині осені. Їх збирають і висівають навесні.
Для збереження декоративності і рясного цвітіння рекомендується удобрювати рослини. Це може бути сечовина, мінеральні концентрати, а також фосфорно-калійні добрива, які вносять після цвітіння. Не завадять також весняно-осінні профілактичні обробки від шкідників фунгіцидами та інсектицидами.
Важливим моментом є видалення сухого листя, пошкоджених пагонів, зів'ялих суцвіть. Тільки в цьому випадку з'являться нові бутони і процес цвітіння продовжиться.
Досвідчені ботаніки і садівники рекомендують через рік після посадки на ранніх стадіях розвитку видаляти зайві суцвіття і залишати тільки по одному на кожному пагоні. Ця процедура допоможе виростити дійсно великі квіти, зробить кущ по-чарівному красивим.
Пізньої осені необхідно провести повну обрізку надземної частини, підгодувати його і не турбувати до наступного сезону.
Справедливості заради треба сказати, що навіть без всіх цих процедур півонії Соланж будуть гідною прикрасою садів і парків. Це той сорт, який ми сміливо можемо рекомендувати всім. І обов'язково подивіться наш каталог букетів з півоній, ми впевнені, що такі насичені кольори і обьми квітів не залишать Вас байдужими. Нагадаємо, що доставка букетів квітів півонії у нас в магазині Віафлор - безкоштовно. Сподіваємося, що стаття була для Вас корисною, не забудьте поділиться нею з друзями.
Автор: Roman Oleksiienko