Пион Корал Чарм
Півонія сорту Корал Чарм
У світі існує величезна кількість сортів півонії. Ця надзвичайно красива і з дивовижним аромат квітка підкорює серця не тільки квітникарів-аматорів, а й селекціонерів. Завдяки їхній праці, старанням і терпінню, галерея сортів півонії постійно поповнюється, викликаючи нові почуття, емоції.
Але є такі зразки, які протягом багатьох десятиліть не втрачають своєї популярності, а викликають любов і бажання виростити або придбати даний сорт. До таких квітів відноситься півонія "Корал Чарм". Ще одна назва якої "Кораловий шарм", що ближче до перекладу з англійської і відразу вказує на її надзвичайність і чарівність.
З'явився цей сорт ще 60-ті роки минулого століття, коли американець Сем Уіссінг створив свою коралову серію, продовживши роботу Артура Сандерса, який створив гібриди з подібним забарвленням пелюсток. За своє досягнення в 2002 році Сандерс був нагороджений золотою медаллю, а півонія "Корал Чарм" почала подорож по планеті, постійно поповнюючи ряди своїх шанувальників і отримуючи нагороди.
Опис півонії Корал Чарм
У чому ж незвичність і цінність даного сорту? Належить півонія до групи напівмахрових багаторічних рослин, має великі, до двадцяти сантиметрів в діаметрі, квіти, пофарбовані в яскраво-рожеві, корало-рожеві, червоні тони з золотисто-жовтими тичинками і білими з червоним рильцем маточки в центрі. У міру цвітіння забарвлення змінюється, і ось вже переважають персикові, жовтуваті і світло-оранжеві відтінки. Знизу, по центру пелюсток, проступають сріблясті відблиски. Мабуть, за цю здатність змінюватися його іноді ще називають хамелеоном. Дивно гарна квітка!
Стебла у рослини міцні, стійкі, вони не згинаються і не ламаються під вагою суцвіть, кущ може обходитися без підпірок. Відрізняються красою і оригінальністю темно-зелені ажурні листя, які червоніють до осені. Завдяки цьому, рослина шикарно виглядає навіть в періоди, вільні від цвітіння.
Зацвітає "Кораловий шарм" вже в кінці травня - червні. Цвітіння тривале. Оригінальні бокаловидні бутони розкриваються під променями сонця і акуратно згортаються на ніч. Змінюючи забарвлення, стаючи все пишніше, півонія благородно виглядає до останнього дня свого життя. Після зрізання квіти довго стоять в букетах, тому дуже цінуються флористами. Дорослі кущі досягають метра у висоту і мають багато додаткових бутонів на стеблі, які розкриваються по черзі, від чого створюється враження безперервного цвітіння.
Для півонії "Корал Чарм" підійде абсолютно будь-яке місце в саду, він прикрасить будь-яку ділянку, будь-яку клумбу і буде комфортно себе почувати. Правда, біля парканів та будівель його краще не розміщувати. А ось в композиції з маками, ірисами, наперстянкою на вільних відкритих ділянках півонії виглядають просто чудово, як і в сольному варіанті.
Грунт для посадки підійде будь-який, так як рослина невибаглива і не вимагає особливого догляду. І все ж треба враховувати, що півонії краще будуть розвиватися і цвісти на кислому ґрунті. Підкислити можна деревною золою або вапняковим борошном в розрахунку 200 г на один квадратний метр. У наступні після посадки роки підгодовувати даний гібрид необов'язково. Це можна робити через 5 років.
Фото півонії Корал Чарм
На одному місці півонія "Кораловий шарм" може рости до 15 років і більше! Причому, саме з віком розкриваються всі його декоративні властивості: збільшується махровість, кількість і розмір квіток досягають максимальних показників, рясним і пишним стає цвітіння.
Зрозуміло, як і всім представникам цього виду, півонії потрібно багато сонця і повітря. Їх треба висаджувати на освітлених ділянках, дотримуючись дистанції між рослинами.
Посадкову ямку викопують не менше 50 см в діаметрі і в глибину, щоб було куди розростатися коріння, і укладають туди гній або перегнилий компост.
Найкращий спосіб розмноження - це розподіл кореневища. Робити це слід в серпні або вересні. Вік рослини повинен бути не менше п'яти років. Кореневище попередньо слід очистити гострим лезом і навіть можна змастити зеленкою, присипати вугіллям і підсушити.
Наявні почки (їх повинно бути по 4-5 на кожній деленці) не можна сильно заглиблювати, вони повинні знаходитися під грунтом на глибині 2-3-5 см.
Для профілактики вірусних захворювань рекомендується висаджувати поруч з півонією рослини, які виділяють фітонциди. Це можуть бути чорнобривці, календула, часник, м'ята, шавлія, валеріана та інші. При необхідності треба обробляти кущі фунгіцидами.
Досвідчені квітникарі радять не залишати бутони, які з'явилися в перший рік після посадки. Їх найкраще обірвати. щоб не створювати навантаження на коріння. Можна також встановити підпірки для молодого кущика.
Глибоко восени, коли настають заморозки, необхідно зрізати всі стебла, залишивши не більше 2-х см, можна присипати золою, після чого укрити молодняк торфом або компостом. Дорослі кущі не потребують укриття, півонія "Корал Чарм" - рослина морозостійка.
На наступний після посадки рік, навесні, молоді пагони рекомендується пролити слабким розчином марганцівки. Це допоможе їм впоратися з хворобами, зміцнити імунітет і позитивно вплине на загальний розвиток.
Півонія "Корал Чарм" сорт гідний того, щоб оселитися на вашій клумбі. Він не вимагає до себе підвищеної уваги, зате вміє дякувати за турботу і буде радувати вас своїми розкішними квітами майже все літо на протязі довгих років.