Шток троянда (Мальва)
Шток троянда, доглядаємо садову красуню.
Уявіть рослину з високими стеблами, практично в людський зріст, усіяне красивими, строкатими бутонами. Уявіть, що при мінімальному догляді ви зможете отримати чудове, рясне цвітіння. Уявили? Так ось все це про штокрозу. Чудова квітка дійсно відрізняється значними габаритами, безкомпромісними візуальними властивостями та невибагливістю. Тим не менш, малі вимоги зовсім не дозволяють власникам рослини пускати вміст штокрози на самоплив. Тільки поштивий і уважний підхід до квітки принесе бажаний ефект – гарне та яскраве розкриття бутонів. Далі ми розповімо все, що необхідно для самостійного догляду за рослиною, а також поділимося невеликою хитрістю, яка однозначно стане у нагоді всім шанувальникам штокрози. Отже, почнемо.
Трохи про квітку мальва.
Почнемо з теорії. Одного разу глянувши на штокрозу або молочай, кожен виразно вразиться красі та помітним розмірам рослини. Але ось про те, що штокроза - це багаторічна і досить рідкісна квітка, знає не всяку. Дивно, але ботаніки досі не можуть визначити батьківщину цієї рослини. Втім, загадковий і водночас витончений зовнішній вигляд багато в чому нагадує східні культури. Рослина дійсно стоїть. Головний козир, бутони, зібрані з 3-5 великих пелюсток. Яскраві квіти забарвлені ніжні пастельні тони, рідше - хижі рожеві відтінки. Бутони кріпляться на строге, пряме і високе стебло. На окрему увагу заслуговує листя, скручене в химерні сфери. Пластини, як і стебло, пофарбовані в досить світлі тони, що вигідно відтіняє красу квіток. Зазначимо, що рослина виробляє, мабуть, рекордну кількість пилку. Активні темпи розвитку залучатимуть на вашу ділянку багато бджіл, особливо в сезон цвітіння. Тож приготуйтеся до смугастих гостей. Алергікам, можливо, слід відмовитися від розведення штокрози, адже сусідство з бджолами не всім піде на користь. Однак заради краси квітки можна й ризикнути.
За свою витонченість штокрозу потребує мало. Цьому сорту вистачить і елементарних умов утримання, яких достатньо підтримки природної краси квітки. Давайте заглибимося у процес утримання рослини.
Посадка та перший клопіт за штоктрояндою
В першу чергу, необхідно потурбуватися про правильну посадку квітки на вашій ділянці. Все досить просто. Вибираємо спокійну, світлу ділянку, але без крайнощів. Гаряче сонце навряд чи піде на користь пігменту ніжних пелюсток. Зупиніться на захисті від вітру, адже висока і спочатку крихка рослина може зламатися під власним тягарем та постійними поривами вітру. У крайньому випадку підійде використання кілочків для фіксації стебла.
А ось до ґрунту особливих вимог немає. Легкий, слабокислий ґрунт заправлений добривами – це ідеальний варіант. Так, доведеться витратитися на первинне внесення підживлення. Викопуємо ямку середньої глибини, на дно стелимо дренаж, потім поміщаємо рослину, засипаємо лунку землею і поверхню прикриваємо добривом. Ми рекомендуємо починати вирощування живцями, оскільки вони мають кращу схожість, ніж у насіння.
Створюючи квіткові композиції, стережіться надто щільної посадки. Рослинам потрібна відстань мінімум за півметра від сусідів. Такої відстані вистачить правильного, самостійного розвитку кореневої системи. Мальва чудово виглядає і в гордій самоті, і разом зі своїми квітковими побратимами, тому не бійтеся експериментувати у виборі місця для штокрози.
Як доглядати мальву?
Обов'язковими є такі нюанси:
• Регулярне, але помірне зволоження. Відштовхуйтеся від простої формули: висохлий верхній шар ґрунту = полив. Водні процедури проводяться за суворим графіком, адже штокрозу любить порядок у всьому. Не турбуйтеся, згодом ви виробите власний графік зволоження, який підійде саме вашій рослині;
• Добрива зовсім не знадобляться, якщо вам пощастило стати власником родючої ділянки. Первинних підгодівель вистачає здебільшого. Однак, помітивши зниження темпів зростання та розвитку, можна і потрібно застосувати комплексні чи мінеральні склади. Поживні сполуки точно допоможуть у догляді рослин;
• Зимівка залежить від клімату вашого регіону. Звичайно, при аномально холодній зимі рослину слід укрити лапником. Підійдуть і сухі листи, якими можна знехтувати в теплих куточках нашої неосяжної країни;
• Боротьба із хворобами. Рослина досить стійко переносить будь-які захворювання, але іржа - це головний бич штокроз. Мальву доведеться регулярно обробляти колоїдною сіркою або фунгіцидними складами. Благо, що знайти останні можна у будь-якій квітковій;
З опціонального – обрізання та підтримання візуальної досконалості рослини. Звичайно, квітка хороша і у своєму первозданному вигляді, але хоча б періодично обрізати пагони, що ослабли, не завадить. Згодом знадобиться переїзд на нові землі, адже мальва росте, як на дріжджах. З пересадкою не метушнікає ніяких проблем, впорається навіть новачок, все виконується, згідно з вищеописаними правилами. До речі, якщо ви довіряєте народній медицині, обріжте трохи коріння квітки при пересадці. Відвари з коріння чудово допомагають при кашлі. Беріть на замітку.
Тепер ви знаєте все, що потрібно розуміти для самостійного змісту штокрози. Пам'ятаєте, на початку статті ми пообіцяли розповісти одну хитрість для тих, кому сподобалася штокроза? Не обов'язково братися за самостійне вирощування квітки, щоб насолодитися красивими бутонами. Кращі букети троянд та багатьох інших рослин вже зібрані та чекають на вас у нашому магазині. Асортимент складається лише із свіжих рослин. Кращі квіткові збори доповнюються гарними обгортковими матеріалами. Все, щоб порадувати вас та вашу другу половинку. Букет можна доповнити м'якою іграшкою або зв'язкою строкатих кульок. Так що вибирайте та замовляйте, решту турбот ми беремо на себе. Бажаємо успіхів!