Лілія сорту Марлен (Lili Marleen)

18.06.2020

Лілія сорту Марлен (Lili Marleen)

Опис Лілії Марлен

Для кращого розуміння вимог рослини, необхідно заглибитися в опис квітки. Лілія Марлен відноситься до азіатської флори, цей сорт позбавлений характерного аромату, що оцінять алергіки, які не виносять запаху лілій. Невеликі, але помітні габарити рослини стануть чудовим доповненням для екстер'єру вашого будинку. Однак і в кімнатних вазонах Марлен буде виглядати органічно, адже висота квітки коливається від 90 до 120 сантиметрів. Ключовою особливістю цього сорту вважається велика кількість суцвіть. На одному квітконосі налічується близько сотні квіток, подібна картина виглядає благородно і відразу видає в господаря лілії великого естета. Додатковий візуальний ефект проводиться за рахунок квіток, діаметром близько 15 сантиметрів, з градієнтним переливом від темно-червоного відтінку з боків і до кремової серцевини. Для того щоб розкрити всю красу рослини, квітка повинна утримуватися в базових умовах, які зможе реалізувати навіть початківець садівник. З розумінням цих простих істин, можна переходити до детального розбору вимог, висунутих лілією Марлен.

Посадка Лілії Марлен

В першу чергу, слід вибрати відповідне місце. Ми рекомендуємо віддавати перевагу світлим, теплим ділянкам вашого саду, які захищені від постійних вітрів і ідеально підійдуть для азіатської рослини. Купуємо цілі цибулини, без вм'ятин, незрозумілих виступів і інших візуальних дефектів. Благо, що саме такі цибулинки лілій представлені в нашому асортименті. Кращі екземпляри слід садити ближче до літа, в залежності від спостережуваних погодних умов. Важливо, щоб земля встигла прогрітися після зимової холоднечі. В таких умовах рослині буде простіше знайти сили на проростання, так і садівникові набагато легше прополювати свіжу землю, ніж замерзлий грунт. Гарненько спушите грунт, щоб наситити застояну землю киснем і спростити засвоєння торфу, піску, сипучого перегною. Так, доведеться прогулятися в найближчий квітковий за цими складовими, які значно поліпшать зростання майбутньої лілії. Від гною відмовтеся, настільки сильний компонент напевно зашкодить молодому рослині.

Фото лілії Марлен

Поглиблення розраховуються в залежності від розмірів цибулини. Чим більше цибулина - тим глибше лунка, але копати нижче 25 сантиметрів ми не радимо. Оптимальним вважається значення між 10 і 25 сантиметрами, підібрати конкретне значення можна, тричі склавши діаметр вашої цибулини. Потім, озброївшись лопаткою, копаємо лунки, злегка присипаємо дно піском і переходимо до обробки цибулин. Останні необхідно покрити інсектицидом, підійде карбофос, який максимально знезаразить цибулинки. Коли все готово - обережно поміщаємо цибулини корінцями вниз, зверху сипем грунт, поливаємо і мульчіруємо лузу.

Робота в домашніх умовах небагато чим відрізняється від посадки в саду. Проводимо всі вищеописані дії, але в масштабах невеликого вазона. Примітно, що пересадка буде потрібна тільки через 5 років перебування на одному місці, коли рослина сформується настільки, що перестане поміщатися в маленькому горщику або відведеній ділянці саду. Повторюємо наведені вище пункти, але для дорослої квітки, щоб забезпечити подальше зростання і розвиток лілії Марлен.

Як доглядати за рослиною?

Зрозуміло, на посадці клопоти не закінчуються. Щоб отримати гарне і, найголовніше, здорову рослину, доведеться забезпечити його мінімальним відходом:

• Полив вкрай важливий. На батьківщині рослини стабільно вологе середовище, так що постарайтеся дотримуватися регулярного графіку водних процедур, особливо влітку. Грунт повинен бути трохи вологим. Необхідно зловити той самий баланс, який забезпечить нормальний розвиток квітки. Використовуємо м'яку, відстояну воду без домішок на зразок хлору;

• розпушувати ґрунт рекомендується після поливу, ця процедура виконується від випадку до випадку, постійно порушувати структуру грунту також не слід. Обов'язкове мульчування краще виконувати з використанням торфу, перегною або хвої, які так корисні для лілії Марлен;

• Питання з добривами також важливо обговорити. Підживлення прийнято вносити лише тричі: азотні комплекси на перших сходах, потім будь-яку підгодівлю під час формування бутонів і сполуки фосфору і кальцію для закріплення цвітіння;

Лілії в зимову пору.

Лілія Марлен, подібно іншим рослинам, повинна відпочивати від цвітіння і відновлювати втрачені сили на зимівлі. Щоб дозволити квітці спокійно заснути на зиму, поступово скорочуємо поливи, повністю припиняючи їх до середини осені. Не переживайте про засохше листя, це природна складова правильного біоритму рослини. Зрізаємо пагони, щоб зняти непотрібне навантаження з лілії і утеплюємо навколишній грунт листям, тирсою або перегноєм. Вкривати лілію не потрібно, вона з легкістю перенесе зимівлю і знову розкриє власну красу до настання весни.

Отже, тепер ви знаєте все, що необхідно розуміти, займаючись вирощуванням лілії Марлен. Докладені зусилля повністю виправдаються, так що сміливо вибирайте квіти лілії з нашого асортименту, замовляйте і чекайте швидку доставку букета від Віафлор.

Рекомендації