Еустома сорту Аліса
Еустома сорту Аліса
На території нашої країни в останнє десятиліття набула популярності красива квітуча рослина еустома, первинна назва якої - лізіантус. Батьківщиною її є Америка і Північна Мексика.
Називають Еустому і ірландської трояндою. Квітки нагадують троянду за формою і зовсім не поступаються їй за зовнішнім виглядом і чарівністю. Гладкі стебла не мають шипів, досягають від 50 до 100 см у висоту. На одній рослині зазвичай формується від 15 до 20-30 бутонів! Одна гілочка - це вже чарівний букет!
Еустома завжди викликає почуття захоплення, розчулення і теплоти. Вона прекрасно виглядає на передньому плані клумб, в квіткових горщиках, контейнерах і в композиціях.
Опис Еустоми Аліса
У світі виведено безліч сортів еустоми, основою для них послужив вид Рассела або Еустома крупноквіткова. В результаті селекції з'явився дуже вдалий сорт еустоми - Аліса.
Вдалося створити кілька різновидів даного сорту. Всі ці рослини є високорослими, мають великі махрові квіти з бахромою по краях, що нагадують троянди і гвоздики.
Крім виняткових зовнішніх даних, ці квіти відрізняються тим, що тривалий час зберігають свіжість і красу після зрізання, добре переносять транспортування, довго стоять в букетах.
Головна відмінність представників цього сорту - забарвлення. Природний синій колір, іноді від насиченого до блідого, має "Аліса блу". У щільні бутони збираються білосніжні пелюстки еустоми "Аліса вайт", з неї часто складають весільні букети. Справжнім рожевим дивом є "Аліса пінк". В блідо-жовті тони забарвлена "Аліса Шампань". Існують також представники дуже ніжних зелених кольорів - "Грін" - і квіти з абрикосовими, персиковими відтінками - "Еіпрікот".
Фото Еустоми Аліса
Даний сорт розмножується насінням. Для розведення необхідно виростити розсаду. Для цього вже в січні - лютому треба посіяти насіння. Воно надзвичайно дрібне, тому для продажу з них формують драже, до складу яких входять живильні речовини, необхідні для розвитку.
Грунт готують заздалегідь: змішують дві частини торфу з однією частиною землі, додавши половину порції піску. Можна додати перегній. Для стерилізації добре полити окропом з додаванням марганцівки. На підготовлений остиглий грунт розкладають гранули (драже) і злегка притискають руками. Потім грунт зволожується за допомогою розпилювача, а драже проколюються, щоб могли легко пробитися паростки. Зверху треба прикрити всі склом або плівкою.
Щоб розсада не відчувала нестачі в світлі, використовують додаткове штучне освітлення. Температура в денний час повинна бути від 22 до 25 градусів тепла, а вночі не нижче 18.
Слід також забезпечити провітрювання. Грунт треба періодично, у міру необхідності, зволожувати з пульверизатора. Щоб уберегти розсаду від кореневої гнилі, що з'явилися паростки поливають тільки вранці.
До кінця першого тижня життя розсаду пора гартувати. Починати треба з 10 хвилин, поступово досягаючи трьох годин в день. Коли з'являться дві пари справжніх листочків, розсаду пікірують. Через нарощування кореневої системи в перші місяці еустома зростає дуже повільно.
Якщо є бажання зробити рослину більш кущистою, домогтися більш пишного і рясного цвітіння, можна прищипнуть її, коли з'явиться 5-6 пар листя. в Японії часто видаляють всі бічні пагони і залишають один майбутній бутон, який перетворюється на величезну одиночну квітку.
Рекомендується обробляти розсаду біостимуляторами росту. Підійде Епін, 4 краплі якого додають до ста мілілітрів води і обприскують паростки після пікіровки. Пересаджені квітучі кущі підгодовують препаратом Агрікол мінімальної концентрації.
Для висаджування у відкритий грунт розсада зазвичай буває готова до травня. Робити це краще в другій половині місяця, коли нічна температура тримається на позначці плюс 18 градусів. Місця посадки на сонці не підходять, в той же час вони повинні добре освітлення і гарну вентиляцію. Поривчастий вітер небезпечний.
Лунки для посадки викопують на відстані 30 см один від одного. У них додають мінеральні добрива (нітрофоску). Якщо кислотність підвищена, додають деревну золу. Все перемішують і висаджують розсаду, не надто її заглиблюючи. Поливати рослину треба обережно, щоб не намочити листя. Рекомендується також мульчування торфом.
Надалі необхідно прополювати, поливати і розпушувати грунт, видаляти сухе або підгнилі частини, якщо дуже сиро, треба обробляти для профілактики грибкових захворювань фунгіцидами.
Цвіте сорт Аліса довго, з липня по вересень включно, іноді до самих заморозків
Щоб даний кущ можна було висадити на наступний рік, його треба акуратно викопати разом з землею і помістити в горщик або контейнер. Після цвітіння слід акуратно підрізати пагони, залишивши всього три, і скоротити до мінімуму полив, припинити удобрювати. Місце для зберігання повинно бути затемненим і прохолодним (не більше 10 градусів). Догляд відновлюється навесні, а з настанням тепла рослина висаджується знову.
Іноді для того, щоб не травмувати рослину, Еустому після пікірування пересаджують у великі горщики, разом з якими і висаджують на клумбах, а восени витягають звідти.
Насіння для посіву краще купувати в спеціалізованих магазинах. Іноді виходить самостійно зібрати посадковий матеріал, але цього категорично не можна робити, якщо були посаджені гібриди F1. Вони не дадуть потомства або ж будуть абсолютно іншими і некрасивими. І не забудьте зазирнути в каталог еустом магазину Віафлор. Замовляючи букет з еустоми, будьте впевнені, що квіти будуть доставлені свіжі і в строк. Дякуємо за увагу.