Хризантема сорту Зембла
Хризантема сорту Зембла
Що ви уявляєте при згадці красиві, яскраві квіти з великими, незвичайними бутонами? Без сумніву, спершу на думку спадає саме хризантема. Благородна рослина прекрасна у всіх своїх проявах, але ось сорт Зембла - це окрема пісня. Чудовий різновид, привезений в наші широти з просторів Азії, відрізняється цілим рядом візуальних переваг, які ми обговоримо трохи нижче. Також, крім оспівування Зембли, далі ми займемося описом догляду за цією рослиною. Досить невибаглива квітка, тим не менш, її необхідно правильно підтримувати, щоб вона радувала вас своєю красою і витонченістю. Отже, приступимо.
Опис Хризантеми Зембли
Базові відомості про хризантеми.
Розуміння основних тез про Земблу не тільки розширить ваш кругозір, але і допоможе точніше розуміти запити рослини, адже від місця зростання і сортових особливостей залежить і майбутній догляд. Почнемо з того, що на своїй батьківщині, в Китаї, Зембла вибирає добре освітлені, але досить прохолодні місця. Саме в таких умовах рослина може розкрити власний декоративний потенціал і стати незамінною частиною вашої садової композиції. Досить помітна рослина, тим не менш, можна запросто утримуватися і в кімнатних умовах, головне - вибрати горщик за розміром. Від якості вазона безпосередньо залежить швидкість і якість формування кореневої системи, так що ми не рекомендуємо економити на таких базових речах. Ґрунтовний підхід до хризантеми дозволить вам регулярно насолоджуватися її прекрасним цвітінням, яке припадає на осінній період, починаючись в вересні і закінчуючись аж через три тижні. Культивувати рослину можна як у формі кущів, так і окремими особинами, конкретний спосіб вирощування слід вибирати, в залежності від тієї площі, яку ви готові виділити під хризантеми.
Фото Хризантеми Зембли
Як правильно посадити рослину?
Спершу, як уже говорилося, слід визначитися, що саме ви хочете отримати за підсумком - багатий кущ або горду самотну квітку. На візуальних перевагах ваш вибір ніяк не позначиться, зміниться лише щільність композиції. Але кольори хризантеми, що перетікають з жовтого в білий, помаранчевий і навіть кремовий, не втратять своєї насиченості. Після остаточного рішення вибираємо тихе, спокійне місце, захищене від вітру. Посадку краще виконувати по весні, коли грунт вже відійшов від зимового холоду і дозволить молодій рослині пробитися на поверхню без особливих проблем. До слова, якість землі не грає особливої ролі. Тим не менш, ми рекомендуємо попередньо розпушити грунт в добре освітленому місці, але не під палючим сонцемі. Слідкуйте за погодою. Як тільки побачите гряду хмар, дощ - негайно біжіть в сад і починайте посадку. Природне зволоження як ніщо інше допоможе рослині акліматизуватися в нових володіннях. Викопуємо невелику траншею і маємо в своєму розпорядженні майбутні рослини з інтервалом в 35-50 сантиметрів від сусіда. Лунки краще не використовувати, вони не дозволять створити цілісний ансамбль з хризантем. Посадка ж в горщик здійснюється максимально просто, з тією лише відмінністю, що чекати дощу не потрібно.
Доглядаємо за майбутньої красунею.
Хризантема Зембла, як і більшість інших різновидів цієї квітки - мало претензійна рослина. Їй потрібно трохи, особлива опіка буде потрібна лише на перших порах існування. Відносно поливу все досить просто. Водні процедури проводяться 2 рази на тиждень, використовуйте теплу м'яку воду. Якщо плануєте застосовувати рідину з-під крана, краще дайте воді відстоятися пару днів, поки з складу не вивітриться весь хлор та інші шкідливі домішки. Лише потім слід провести помірний полив. Постарайтеся виробити такий графік зволожень, щоб земля завжди залишалася трохи мокрою, без крайності. Надлишок або дефіцит вологи неодмінно позначиться на зовнішності рослини. Листя почнуть в'янути, або і зовсім опадати, перетворюючи прекрасну Земблу в неживий кущ.
Також важлива необхідність регулярної пересадки рослини в більший вазон. При правильному догляді хризантема буде активно рости, так що вже через рік квітці стане тісно, а вам доведеться підбирати відповідний горщик або викопувати траншею побільше. Пересадка донезмоги легка і зрозуміла, нам знадобиться лише вибрати місце, потім сформувати грунтову суміш і акуратно транспортувати квітку на нове місце. Застосовуйте 4 частини садового грунту, 4 частини дерну, частину перегною і частину білого піску. Такого співвідношення вистачить, щоб гарантувати продуктивний розвиток хризантеми. Землю проливаємо водою, щоб вивести всі шлаки, а на дно горщика або грунтового поглиблення укладаємо шар якісного дренажу.
Раз в 10 днів слід застосовувати органічну підгодівлю, але не захоплюйтеся з добривами, сильнодіючі засоби порушать природний біоритм рослини.
Готуємо хризантему Зембли до зимівлі
У наших широтах вкрай актуальним є питання змісту саду в зимову пору. Хризантеми пристосовані до існування в низьких температурах, так що особливих маніпуляцій напередодні холодів не потрібно. Однак якщо в вашому регіоні стабільно спостерігаються мінусові відмітки термометра, ми настійно рекомендуємо утеплити грунт навколо квітки за допомогою листя або перегною. Цей рубіж не дасть рослині замерзнути, але дозволить йому нормально відпочити і відновитися для майбутнього цвітіння.
Отже, тепер ви знаєте все, що слід розуміти перед придбанням квітів хризантеми Зембли в нашому магазині. Вибирайте відтінок, замовляйте і чекайте доставки, а далі - справа техніки. Бажаємо успіху!