Хризантема сорту Опал
Хризантема сорту Опал
Осінь - сумна, але дивно прекрасна пора, коли природа перед тим, як заснути, являє світу все свою пишність. Яскравими фарбами оздоблені дерева і чагарники, незвичайні відтінки з'являються на травах, продовжують радувати око айстри і останні цініі. В цей час починається справжній парад східних красунь-хризантем.
Легенда свідчить, що поява їх на землі пов'язана з білим драконом, який хотів перемогти сонце. Він рвав його кігтями, з неба на землю падали вогняні шматочки, що перетворилися в золотисто-жовті квіти. У перекладі з грецької хризантема і означає "золота квітка".
Наші садівники з задоволенням вирощують ці чудові квіти. Вони відрізняються забарвленням, розмірами, формою. Вони унікальні і однаково прекрасні!
Опис хризантеми Опал
Серед своїх одноплемінників виділяється сонячна хризантема опал. Дуже красива, з великими жовтими квітками, що досягають 8 см в діаметрі, вона притягує до себе погляди, підкорює серця, ніби й справді є магічною спадкоємицею з сонця квітів.
Опал - корейський сорт низькорослих хризантем, що досягають у висоту всього 40-60 см. Але декоративні якості через це не страждають. Яскраві жовті суцвіття на струнких стеблах, обрамлені соковитимм зеленим листям, дуже красиво виглядають як на клумбі, так і в букетах. Зростає опал кущиками, на яких розташовується багато квіток. Вони так щільно розташовані, що разом утворюють золотисту махрову кулю.
Це один з найбільш ранніх сортів хризантем. Цвітіння зазвичай починається в серпні, або навіть в липні, і безперервно триває до листопада, а іноді й довше. Треба лише зрізати постарілі суцвіття, і нові не змусять себе довго чекати. Вже і листя з дерев опадає, і трави блякнуть, а бал хризантем опал триває. Як маленькі сонечка, горять вони на клумбах і квітниках, зігрівають серця людей і піднімають настрій.
Ця хризантема невибаглива і морозостійка, вирощування її не викликає особливих труднощів, і тим не менше доглядати за нею необхідно.
По-перше, треба пам'ятати, що хризантеми люблять світло і сонце, їх не можна саджати під деревами або в тіні, а треба вибирати самі освітлені місця, розміщувати на передньому плані квітника, уздовж доріжок і бордюрів. Низький зріст не заважає їм бути самодостатніми, тому вони відмінно виглядають на окремих клумбах, посаджені там групами.
Рослини потребують рясного поливу. Його слід проводити регулярно, особливо під час активного росту. Але грунт не повинен бути занадто вологим. У той же час не можна допускати її пересушування, так як це вплине на декоративність, зникне або зменшиться махровість суцвіть. Треба постійно займатися розпушуванням, прополюванням бур'янів, видаленням старого листя і зів'ялих квітів. Можна вдаватися до мульчування газонної травою.
Вітаються підживлення мінеральними і органічними добривами на початку росту. Настояний коров'як, перегній, курячий послід добре підходять для цього. Другу підгодівлю можна провести в липні звичайними комплексними добривами. Внесення будь-яких речовин краще поєднувати з розпушуванням грунту і поливом. Для захисту від борошнистої роси рекомендується використовувати препарати, що містять мідь.
Опал, як і інші види хризантем, можна розмножувати діленням куща, насінням, а також живцюванням.
Фото хризантеми Опал
Насіння на розсаду висівають ранньою весною. Розсада повинна досягти приблизно 15 см у висоту, після чого її висаджують на постійне місце. В цьому випадку хризантеми встигнуть зміцніти і навіть зацвітуть в цей сезон. Якщо висівати насіння відразу на місця постійного зростання, цвітіння настане лише в наступному році.
Навесні проводиться і живцювання. Зелені пагони зрізають з великих кущів і поміщають для укорінення в теплички, парники. Потім висаджують в посадочні ямки, розташовані на відстані півметра один від одного. На дно кладуть добриво, верхівку рослини прищипують, що допомагає їй краще прижитися на новому місці. Живці можна висаджувати і відразу на клумбу.
Найнадійніший спосіб - це поділ куща. Він проводиться безпосередньо перед посадкою. Потрібно дочекатися появи почок, після чого розділити маточник на кілька частин. Навіть одного ростка досить для посадки. Розподіл куща дуже корисно для рослини, воно не дає йому вироджуватися, а навпаки, омолоджує і робить більш здоровим. Пересаджувати і ділити хризантеми слід кожні 3 - 5 років, так як великі густі кущі погано переносять зиму і можуть пропасти.
Квітень - найкращий місяць для посадки хризантем. Ідеальною є похмура, дощова погода. Якщо місяць видався посушливим, краще зайнятися посадочними роботами рано вранці.
Коли закінчиться період цвітіння, важливо зрізати рослини, не турбувати їх, а на зиму підготувати захист у вигляді легкого укриття, яке треба буде зняти ранньою весною.
Хризантема опал - чудова сонячна квітка. Її можна сміливо вирощувати в усіх регіонах нашої країни. Мінімальний, але правильний догляд забезпечить пишне цвітіння сонячних рослин як на квітниках та клумбах, так і в контейнерах. Вони прекрасно почувають себе і в кімнатних умовах, особливо якщо розміщувати їх в прохолодних приміщеннях. І для покупки квітів хризантеми, ми пропонуємо розглянути наш каталог різновидів і сортів хризантем. Наші флористи зроблять для вас шикарний букет з хризантем з представлених сортів, і бонусом буде безкоштовна доставка букета на будинок. Віафлор - магазин красивих квітів.
Автор: Roman Oleksiienko